برضد ایران تصویر تلگرام تصویری اینستاگرام

برضد: ایران تصویر تلگرام تصویری اینستاگرام مراسم افطاری اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی گزارش نمایندگی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در پاسخ به ادعاهای نیکی هیلی

نمایندگی دائم کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل متحد منشتر شدن مستنداتی به ادعاهای نیکی هیلی، نماینده آمریکا در شرکت ملل متحد پاسخ داد. هم‌چنین این گزارش از سوی مح

گزارش نمایندگی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در پاسخ به ادعاهای نیکی هیلی

گزارش نمایندگی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در پاسخ به ادعاهای نیکی هیلی

عبارات مهم : ایران

نمایندگی دائم کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل متحد منشتر شدن مستنداتی به ادعاهای نیکی هیلی، نماینده آمریکا در شرکت ملل متحد پاسخ داد. هم چنین این گزارش از سوی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در تصویر العمل به کشتار مردم یمن و جنایت سعودی و حمایت آمریکا از آن در توییتی مورد اشاره قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، متن این گزارش که به زبان انگلیسی بر روی وب سایت نمایندگی دائم کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل قرار داده شد به شرح زیر است:

گزارش نمایندگی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در پاسخ به ادعاهای نیکی هیلی

عربستان سعودی و امارات متحده عربی از مارس 2015 یک فاجعه حقوق بشری را در فقیرترین کشور عربی (یمن) ایجاد کرده اند. بیش از ده هزار نفر در یمن در طول دو سال گذشته و در پی حملات همه جانبه هوایی که باعث نابودی مدارس، بیمارستان ها، کارخانجات و اهداف غیرنظامی دیگر شد، کشته شده است اند. این حملات در واقع نوعی از جنایات جنگی را شکل داده هست. مسوول حقوق بشر شرکت ملل، زید رعد الحسین اعلام کرده است که نیروهای تحت رهبری عربستان سعودی مسوول کشته شدن دو برابر تلفاتی است که به وسیله همه نیروهای دیگر در یمن رقم زده هست. در واقع حداقل 3 هزار و 158 عملیات هوایی در دو سال گذشته بر علیه اهداف غیرنظامی در یمن انجام شده است است.

به علاوه ایجاد یک محاصره دریایی به وسیله عربستان سعودی باعث شده است تا یک قحطی فراگیر در یمن ایجاد شده است که جان 17 میلیون نفر را ترساندن می کند. تقریبا می شود گفت که همه کودکان یمنی اکنون با مسئله رشد روبرو هستند. به علاوه با شیوع وبا حدود یک میلیون نفر یمنی به این بیماری دچار شده است اند. هم اکنون شرکت های حقوق بشری نسبت به احتمال ایجاد همه گیری بیماری دیفتری نیز هشدار می دهند. عربستان سعودی علاوه بر محاصره یمن به طور سیستماتیک از ورود محموله های غذایی به یمن جلوگیری کرده است.

نمایندگی دائم کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل متحد منشتر شدن مستنداتی به ادعاهای نیکی هیلی، نماینده آمریکا در شرکت ملل متحد پاسخ داد. هم‌چنین این گزارش از سوی مح

آمریکا به طور مستقیم در این فاجعه نقش داشته هست. سال گذشته عربستان سعودی دومین خریدار تسلیحات شد که واردات تسلیحات خود را تا 212 درصد زیاد کردن داد که اغلب این تسلیحات از آمریکا وارد این کشور شده است اند.

سفر دونالد ترامپ در ماه می به ریاض باعث امضای قرارداد 110 میلیارد دلاری تسلیحاتی میان دو طرف شد. در ماه گذشته تایید شد که شرکت های بوئینگ و ریتئون قرار است هزاران بمب هدایت شونده به ارزش هفت میلیارد دلار را به عنوان اجرای بخشی از این قرارداد به عربستان ارسال کنند. تسلیحات غربی که به وسیله جنگنده های سعودی استفاده می شود اغلب از نوع بمب های هدایت شونده و نیز بمب های لیزری هدایت شونده هستند.

اگرچه بر اساس اعلام موسسه تحقیقات صلح بین المللی استکهلم در حملات هوایی ریاض علیه یمن بمب های خوشه ای ساخت آمریکا یافت شده است است که استفاده از این بمب ها بر اساس معاهده ای که به امضای 119 کشور رسیده، ممنوع است.

گزارش نمایندگی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در پاسخ به ادعاهای نیکی هیلی

جدا از مسلح شدن به وسیله آمریکا، ارتش سعودی جهت ادامه جنگ در یمن نیز به دولت ترامپ وابسته هست. ائتلاف ضدیمنی به رهبری عربستان به طور مستقیم به وسیله اطلاعات مربوط به اهداف و حمایت لجستیکی و سوخت گیری های روزانه جنگنده ها به وسیله پرسنل آمریکایی تقویت شده است هست. اگرچه باید توجه داشت که حضور نظام مند آمریکا در بی رحمی های صورت گرفته در یمن از دولت ترامپ شروع نشد. آمریکا از همان ابتدا در سال 2015 و با سوخت رسانی هوایی به جنگنده های سعودی از ائتلاف عربستان علیه یمن حمایت کرد.

همچنین در این سال روند فروش بیش از هشت هزار بمب هدایت شونده لیزری به نیروی هوایی عربستان سعودی شروع شد. همچنین 10 هزار نوع بمب دیگر نیز به عربستان ارسال شد. دولت اوباما در مجموع 42 قرارداد تسلیحاتی را با عربستان سعودی به ارزش 115 میلیارد دلار امضا کرد که این رقم بالاترین رقم توافق های تسلیحاتی در تاریخ روابط عربستان و آمریکا است.

نمایندگی دائم کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل متحد منشتر شدن مستنداتی به ادعاهای نیکی هیلی، نماینده آمریکا در شرکت ملل متحد پاسخ داد. هم‌چنین این گزارش از سوی مح

در واقع کمک های تسلیحاتی آمریکا به عربستان سعودی تحت ریاست جمهوری اوباما مشمول بر همه جنگ افزارها از جمله سلاح های سبک، تانک ها، بالگردها، جنگنده های هوایی و سیستم های موشکی و نیز ناوهای جنگی می شد. آمریکا همچنین خدمات تعمیرات و آموزش را نیز به گارد ملی عربستان سعودی که نقش مهمی در جنگ با یمن ایفا می کند، به ارزش چهار میلیارد دلار برآورد گرفت.

محاصره دریایی یمن به وسیله عربستان سعودی باعث جلوگیری از واردات همه چیز از جمله غذا، محموله های انرژی و … شده است است که 17 میلیون نفر را با خطر قحطی روبرو می کند.

گزارش نمایندگی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در پاسخ به ادعاهای نیکی هیلی

آمریکا به فروش بمب ها و موشک هایی که عربستان در یمن استفاده می کند، ادامه می دهد و هم چنین به سعودی ها نحوه انجام این کارها را آموزش می دهد که مشمول بر فروش بمب افکن ها، سوخت گیری جنگنده های سعودی و همچنین فراهم کردن اطلاعات مربوط به اهداف مورد نظر است.

اما اکنون یمنی ها نیز بعد از گذشت دو سال به مقابله با عربستان برخاسته اند. موشک های بالستیک در یمن چیز جدیدی نیست. در دهه 70 میلادی یمن شمالی و یمن جنوبی هر دو چندین موشک بالستیک را از اتحادیه جماهیر شوروی وارد کردند. در واقع حتی طی جنگ داخلی در یمن در سال 1994 چندین نوع از این موشک ها مورد استفاده قرار گرفت. بعد از آن نیز علی عبدالله صالح دیکتاتور مخلوع یمنی با خرید ده ها موشک بالستیک تازه از کره شمالی زرادخانه موشکی خود را توسعه داد.

تخمین ها نشان می دهد که در وقت شروع جنگ در یمن این کشور دارای 300 موشک بالستیک بود که بعضی از آنها به وسیله مهندسان یمنی تغییراتی را مشمول بر شدند و در جبران دو سال حمله هوایی به یمن ارتش این کشور نیز بعضی از این موشک ها را به عربستان شلیک کرده است.

در جولای 2015 شرکت های اطلاعاتی کره جنوبی اعلام کردند که موشک پرتاب شده است به عربستان همانند موشک های موجود در کره شمالی است.

همچنین یک هیات شرکت ملل که وظیفه بازرسی و بررسی ادعاهای آمریکا و عربستان سعودی مبنی بر همکاری کشور عزیزمان ایران با حوثی های یمن در حمله موشکی به فرودگاه ریاض بود، هیچ گونه مدرکی مبنی بر دریافت حمایت خارجی به وسیله یمنی ها جهت این حمله وجود نداشته است.

جالب آنجاست که این هیات شرکت ملل چندین بار اجزایی را در قطعات به جای مانده از موشک یافته که ساخت کشور عزیزمان ایران و آمریکا بوده است.

بر اساس منطقی که عربستان سعودی و دولت ترامپ طرفدار آن هستند، به نظر می رسد هم آمریکا و هم کشور عزیزمان ایران به توسعه موشکی یمنی ها کمک کرده اند.

نکته جالب آنجاست که مقامات سعودی یا آمریکایی هیچ یک اطلاعاتی را در مورد وقت دقیق انتقال احتمالی موشک از کشور عزیزمان ایران به یمن منتشر نکرده اند. در واقع دولت ترامپ نشان داده است که نمی داند انتقال تسلیحات کشور عزیزمان ایران به یمن کی صورت گرفته هست. این در حالی است که به علت وجود محاصره دریایی یمن به وسیله عربستان هرگز امکان انتقال تسلیحات به یمن آنهم بدون دیده شدن، وجود ندارد.

در واقع هر چیزی که دولت ترامپ و متحدان منطقه ای او اعلام کرده اند، اساسی در واقعیت ندارد بلکه همه، حقیقت های جایگزین هستند. جامعه بین المللی پیش تر با این گونه کارها روبرو بوده است و دیگر آن را قبول نخواهد کرد.

از طرفی کشور عزیزمان ایران از وقت وقوع جنگ در یمن همواره اتخاذ یک موضع عملی و منطقی را پیشنهاد کرده هست. کشور عزیزمان ایران همواره تاکید کرده که این فاجعه غیرضروری و دردناک هیچ گونه راه حل نظامی ندارد. کشور عزیزمان ایران خواستار آتش بس فوری، کمک های انسان دوستانه و تسهیل گفت وگو میان طرف های یمنی بوده که به تشکیل یک دولت اتحاد ملی در یمن منجر شود.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | جنگنده | سعودی ها | عربستان | آمریکایی | حمله هوایی | دولت ترامپ | حملات هوایی | نیروی هوایی | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs